ÇANTA ÜZERİNE YAPILABİLEN BASKI ÇEŞİTLERİ

Çanta üzerine basılmasını istediğiniz firma logonuz veya firmanıza ait bir sloganı istediğiniz bir baskı tekniğiyle çanta üzerine yerleştiriyoruz. Çanta üzerinde bir noktaya yerleştirebileceğimiz gibi dilerseniz iç kısmında istediğiniz bir noktaya da yerleştirebiliyoruz. Basılmasını istediğiniz logoyu veya sloganı istediğiniz renklerde ve istediğiniz boyutlarda ayarlayarak çanta üzerine basabiliriz.

BASKI ÇEŞİTLERİ NELERDİR


çanta serigrafi baskı

SERİGRAFİ BASKI

Serigrafi Transfer Baskı –Genelde 1 ve 3 renk arası desenlerin özel kağıda uygulanması ve ısı basınç yöntemi ile genelde tekstil ürünleri ve çeşitli materyallerin üzerine uygulanan tekniktir. En iyi renk kalitesi alınan tekniktir.

Çanta üzerinde baskı yapılacak olan parça kumaş, Serigrafi çerçevesi nin altına yerleştirilir, çerçevenin üstüne ise üzerine basılacak olan renk boya dökülür. Sonrasında ragle ile boya sürülerek desenin parça üzerine basım işlemi yapılmış olur.


TRANSFER BASKI

çanta dtf transfer baskı

Transfer Baskı Nedir ve Nasıl Yapılır

DTF transfer baskı, özellikle tekstil ve benzeri yüzeylerde kullanılan bir baskı yöntemidir. Geleneksel transfer baskı yöntemlerinden farklı olarak, DTF baskı doğrudan bir film tabakası üzerine baskı yapılmasını içerir. Bu film tabakası daha sonra istenilen yüzeye transfer edilir. Logo, Resim, yazı farketmeksizin seçilen baskı çalışması olduğu gibi renk kaybı olmadan uygulanacak yüzeye aktarılır.


NAKIŞ İŞLEME

Dikiş ipliği kullanılarak nakış makineleri vasıtasıyla istenilen desen veya yazıları çanta üzerine aktararak oluşturulan bir teknikdir.

Kabartma olarak görünen nakış işleme çanta üzerinde oldukça doğal bir duruş sergiler ve çanta ile daha uyumlu bir görünüm sağlar. İplik kullanılarak işlenen nakışlar aynı zamanda en dayanıklı baskı teknikleri arasında yer alır ve hiç bir zaman kaybolmaz.


SÜBLİME BASKI

Süblime baskı, son yıllarda popülerliğini arttıran dijital transfer baskı teknolojilerinden biridir. Bu teknoloji, özellikle tekstil , çanta ve promosyon sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Süblime baskı, özel hazırlanmış mürekkeplerin transfer kağıdına püskürtülmesi ve daha sonra ısı ve basınç altında materyale aktarılması yoluyla gerçekleştirilir. Top haline kumaşa basılabildiği gibi kesilmiş olan kumaş parçaları üzerine de baskı yapılabilir.

Maliyet olarak diğer dijital baskı tekniklerinden daha uygun fiyatlıdır.


DOKUMA ETİKET

Dokuma etiket, polyester iplik kullanılarak özel makinelerde üretilen etiket türüdür. Genellikle tekstil endüstrisinde kullanılır. Dayanıklı ve detaylı bir etiket oluşturmak için ipliklerin birlikte dokunmasıyla üretilir. Dokuma etiketler, çoğu zaman bir ürün hakkında bilgi sağlamak için kullanılır. Marka adı, logo, beden, bakım talimatları ve diğer ilgili detayları barındırırlar. Genellikle çantaların iç kısmına yıkama talimatı ve marka tanıtımı olarak konulur. Çanta üzerine logo olarak da yerleştirilmektedir.


UV BASKI

UV Baskı Ultraviyole (ingilizcede ultraviolet printing) kelimesinin kısaltılmış halidir. Boya koruma süresi sıfıra yakın olmakla birlikte yüksek kaliteli boyalarından dolayı güneş ışığı vb. dış faktörlere çok dayanıklıdır. Birçok yüzeye tutunarak olağanüstü baskı kalitesi sağlamaktadır.

Genellikle PVC malzeme üzerine yapılan uvi baskı okul çantaları başta olmak üzere diğer çanta modelleri içinde uygulanabilir.


METAL BASKI

Diğer baskı tekniklerine göre daha resmi bir baskı tekniği tercih eden firmalar için tercih sebebi olan, metal üzerine renkli veya tek renk baskı uygulanarak ortaya çıkarılan etiket türüdür.

Firma için tanıtım logosu olarak çantanın ön yüzeyine kullanıldığı gibi metal fermuar sürgülerinin üzerine de firma logosu basılabilir.


Whatsapp iletişim
1
Whatsapp Fiyat veya bilgi iste
Scan the code
Bagworld Saraciye
Promosyon Çanta imalatı - Çanta Dünyası https://bagworld.com.tr/canta-uzerine-yapilabilen-baski-cesitleri ÇANTA ÜZERİNE YAPILABİLEN BASKI ÇEŞİTLERİ

Whatsapp üzerinden anında fiyat isteyebilir
Modeller ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
GÖRÜŞME İÇİN ALTTAKİ BUTONA BASINIZ